Szent Michal 2016

Tradycją już stało się, że odwiedzamy Bogacs pod koniec września aby przywitać jesień! Pogoda już trochę jesienna, ciepłe dni, ale wieczory i noce raczej chłodne. Woda w basenach gorąca, czasami aż nazbyt.
Tym razem spacerujemy po okolicach Bogacsa, odkrywamy nowe szlaki, w tym fragmenty szlaku maryjnego, podziwiamy wspaniałe krajobrazy Gór Bukowych. Podziwiamy Madonnę przy kościele Szent Marton (św. Marcin), znaną nam od dawna, ale poznaną jakby na nowo za sprawą historii z nią związaną. Przy okazji "łapiemy się" na ciasto i piwo weselne.
W pełni korzystamy z atrakcji związanych z św. Michałem. Na Węgrzech jest bardzo dużo imprez na świeżym powietrzu z różnych okazji. Tym razem jest to Szent Michal-napi. Bierzemy udział w koncercie rockowym w starym, dobrze znanym nam stylu. A przede wszystkim przypadł nam do gustu festyn zorganizowany na tutejszych błoniach. Organizatorzy zadbali o wszystko: specyficzne dla tego święta jedzenie, miejsce i drewno na ogniska indywidualne oraz bardzo duże ognisko, odpowiednie napoje i oczywiście mały zespół muzyczny. I to wszystko gratis. Bawiliśmy się świetnie w gronie znanych i świeżo poznanych znajomych. Dla nas, Polaków, za sprawą p. Imrego (danke!), Węgrzy specjanie zagrali. Dziękujemy Kazikowi z Bożenką, Andrzejowi z Grażynką, Stefanowi z Marysią za wspólnie spędzony czas. Pozdrawiamy również Jadzię z Andrzejem z Redy - miło było Was poznać.
Podróż przez Słowację przebiegła fajnie, była dobra pogoda, więc i widoki wspaniałe, jakiś lisek na polanie, całe łąki zimowitów, gama kolorów jesiennych.....

 Filmik z imprezy w lokalnej lelewizji: https://youtu.be/BPT0Jnxizwg

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

270238
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
245
114
491
245
270238
Server Time: 2021-12-01