Szent Marton 2016

  W tym roku wyjechaliśmy dopiero 11 listopada 2016 (poprzednich latach wyjeżdżaliśmy 6, 7 listopada aby wykorzystać dobrą pogogę!). Pogranicze polsko-słowackie zasypane śniegiem, Słowacja do Detwy też była przyprószona. Im bardziej na południe, tym lepsza pogoda, nawet na dłuższą chwilę zaświeciło słońce! Po drodze, jak to zwykle na Słowacji, mijamy Orawski Podzamok z zamkiem, Donovaly szykujące się już na sezon narciarski, viglassky zamok.
  Bogacs przywitał nas zimną i mokrą aurą. Mimo tego camping "pękał w szwach" (ponagd 40 załóg!)! Oprócz zlotu węgierskiego carawaningu mnóstwo Polaków i pojedyńczy Słowacy! Ale też i miła niespodzianka! Wszystko czynne: sanitariaty, kuchnia, a nawet basen motylkowy (ten najbliższy przy campingu)! Okazało się, że w Bogacsu camping jest już całoroczny!

  I tradycji stało się zadość. Oczywiście gąska, winko, kąpiele, spotkania towarzyskie, koncert w kościele, imprezy przy piwniczkach, medencebal, odpust świętomarciński. 
  Mimo zimna, wiatru i opadów wszyscy są zadowoleni i nikt nie narzeka.

 

marcin2016

  Dziękujemy wszystkim za miłe spotkania!

  W niedzielę, w kościele odbył się koncert, zgodnie zresztą z tradycją na św. Marcina. Niestety, jeszcze na youtube nie pojawił się ten koncert. Ale jako przedsmak tego czego mogliśmy posłuchać podaję link do podobnego koncertu: 
https://youtu.be/b9WWAV-u0Fw lub https://youtu.be/wBaLekrkGU8?t=55

W poniedziałek "poniosło" nas jeszcze w góry, aby zebrać tarki (śliweczki tarniny). Spacerując we wrześniu po okolicy natrafiliśmy na liczne krzewy tarniny. Wtedy nie zbieraliśmy tych owoców. Ale po uzupełnieniu wiedzy w domu na temat tarninówki, postanowiliśmy zrobić nalewkę. I dało się zebrać trochę owoców, takich akurat już odpowiednio przemrożonych. Na nalewkę, niestety, trzeba będzie trochę poczekać.

Poniżej jeszcze kilka fotek z innego aparatu, jako uzupełnienie powyższego albumu!

marcin 2016

 

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

270287
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
294
114
540
294
270287
Server Time: 2021-12-01