Pewelka 2019

PEWELKA 2019

4. Jesień

   Jesień to czas porządków i przygotowania do zimy. W tym roku jest dosyć łaskawa i pomimo październikowego wyjazdu do Bogacsa udaje się wiele prac wykonać, tym bardziej, że korzystamy z naszej wody!
  Możemy jeszcze trochę pokamperować, bo jest dosyć ciepło.
ale.... k
tóregoś ranka budzimy się .. a za oknem biało! A jest dopiero 8 listopada!

szron2019

3. Lato

   Lato w tym roku dało nam się we znaki, przede wszystkim z powodu braku wody i przerażającej suszy.  Gdy już zaopatrzyliśmy się w różne zbiorniki na deszczówkę to deszcz i tak nie padał! Czasami, dzięki uprzejmości naszych sąsiadów, udało się podlać umęczone rośliny. Dzięki temu udało się zebrać aronię, jeżyny, winogona i borówki amerykańskie. Zbiory jednak były niższe niż w roku poprzednim.

winogrona

lato 2019

Jak widać na zdjęciu miejscami trawa zupełnie zżółkła!

  W związku z tym dojrzeliśmy do decyzji o posiadaniu własnej studni. Końcem września przyjechała ekipa i wywierciła studnię głębinową. I mamy wreszcie nieograniczony dostęp do wody (no nie tak od razu, bo wodę w studni trzeba było najpierw wylewać, wylewać...... , potem dać do zbadania. I jest woda zdatnia do spożycia!)
  Końcem lata, we wrześniu, trawa się odrodziła, zazieleniła i zaczęła róść jak na wiosnę!

studnia1

A tu widać demolkę podczas kopania studni na pięknym trawniku!

 2. Wiosna

   B. Wielkanoc spędzamy tym razem w Pewelce a nie w Bogaczu.

wielkanoc2019

 

  A. Wiosna w górach przyszła dosyć późno. Przyniosła wiele strat, bo zbity, ciężki śnieg wszystko przyległ. Ale również zakwitły krokusy, śnieżyczki, śnieżyce wiosenne(wreszcie!), później narcyze, szafirki, tulipany. Powoli wszystko, to co nie zniknęło,  zaczęło się budzić do życia. 
  Poniżej fragment podmurówki starego domu, na której powstał skalniak. Obecnie przepięknie kwitną tam floksiki. Zdjęcie było robione w deszczu!

 

pewelka wiosna 2

 To ciąg dalszy skalniaka z floksikami, niezapominajkami-samosiejkami oraz ze smagliczką górską. Orliki oraz róże przygotowywują się już do kwitnienia!

pewelka wiosna 1

 1. Zima 

  B. W połowie lutego słonko daje już znać o sobie. W miejscach, gdzie śnieg został odunięty wyłania się już trawa.

wiatka1 2019

  Można więc usiąść i wystawić twarz do słońca! 
Odgarnianie śniegu cd... Wydaje się, że jest go nieskończona ilość. Tylko teraz jest ciężki i zlodowaciały! Wiosny niestety dalej nie widać!!!!!!!

  A. W końcu stycznia w końcu wybieramy się w nasze góry, do Pewelki mając nadzieję, że uda nam się do działki dojechać! Po styczniowych opadach śniegu wcale nie jest to takie oczywiste!
  Samochód musimy zostawić przy głównej drodze, dojazd do nas jest tak oblodzony, że nie ryzykujemy.
  A zima jest przepiękna!

zima1 2019

zima2 2019

  Ale aby dostać się na działkę trzeba pożyczyc łopatę od sąsiada i odkopać bramkę!

zima4 2019

  Przy domku śniegu ponad 1 m! Po odgarnięciu częściowym śniegu poruszamy się w tunelach śniegowych prawie po kolana! Na domku gospodarczym i przyczepach czapy śniegowe ponad pół metrowe! Jest pięknie, słonecznie i czysto! Wyjeżdzając z Bielska nie było śniegu! Im bliżej Huciska tym większe zaspy przy drogach i na polach!


zima3 2019

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

269635
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
5
88
442
2001
269635
Server Time: 2021-11-27