Pewelka 2019

PEWELKA 2019

 2. Wiosna

   A. Wiosna w górach przyszła dosyć późno. Przyniosła wiele strat, bo zbity, ciężki śnieg wszystko przyległ. Ale również zakwitły krokusy, śnieżyczki, śnieżyce wiosenne(wreszcie!), później narcyze, szafirki, tulipany. Powoli wszystko, to co nie zniknęło,  zaczęło się budzić do życia. 
  Poniżej fragment podmurówki starego domu, na której powstał skalniak. Obecnie przepięknie kwitną tam floksiki. Zdjęcie było robione w deszczu!

 

pewelka wiosna 2

 To ciąg dalszy skalniaka z floksikami, niezapominajkami-samosiejkami oraz ze smagliczką górską. Orliki oraz róże przygotowywują się już do kwitnienia!

pewelka wiosna 1

 1. Zima 

  B. W połowie lutego słonko daje już znać o sobie. W miejscach, gdzie śnieg został odunięty wyłania się już trawa.

wiatka1 2019

  Można więc usiąść i wystawić twarz do słońca! 
Odgarnianie śniegu cd... Wydaje się, że jest go nieskończona ilość. Tylko teraz jest ciężki i zlodowaciały! Wiosny niestety dalej nie widać!!!!!!!

  A. W końcu stycznia w końcu wybieramy się w nasze góry, do Pewelki mając nadzieję, że uda nam się do działki dojechać! Po styczniowych opadach śniegu wcale nie jest to takie oczywiste!
  Samochód musimy zostawić przy głównej drodze, dojazd do nas jest tak oblodzony, że nie ryzykujemy.
  A zima jest przepiękna!

zima1 2019

zima2 2019

  Ale aby dostać się na działkę trzeba pożyczyc łopatę od sąsiada i odkopać bramkę!

zima4 2019

  Przy domku śniegu ponad 1 m! Po odgarnięciu częściowym śniegu poruszamy się w tunelach śniegowych prawie po kolana! Na domku gospodarczym i przyczepach czapy śniegowe ponad pół metrowe! Jest pięknie, słonecznie i czysto! Wyjeżdzając z Bielska nie było śniegu! Im bliżej Huciska tym większe zaspy przy drogach i na polach!


zima3 2019

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

99877
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
1108
24
1421
2975
99877
Server Time: 2019-09-21