Via Ellenika cz.II

Grecja  cz. II - maj 2019 - Dion, Katerini, Chalkikdiki

   W sobotni gorący poranek docieramy do Dion, po drodze napawając się widokami Olimpos Oros, jednak z drugiej strony.
  Na miejscu okazuje się, że wejście na teren parku archeologicznego jest bezpłatne! Dzień (i noc) muzeów! 

Dion - miasto święte Macedończyków! Miejsce robiące ogromne wrażenie. Kolebka religijna starożytnych Macedończyków. Niesamowite odczucja pozostawia spacer pomiędzy ruinami willi i innych budynków, które powstały w IV i III wieku p.n.e. Szczególnie podobają nam się mozaiki i pozostałości po kanalizacji i łaźniach miejskich, podobnie jak informacja, że w tym mieście Aleksander Macedoński modlił się i prosił bóstwa o powodzenie w swej najsłynniejszej wyprawie na wschód!

 

dion2019

  Po wyjeździe z Dion kierujemy się do Katerini. Zatrzymujemy się przy porcie, gdzie znajduje się miejsce postoju kamperów, w towarzystwie Rumunów i Holendrów.
   Do cetrum dwa kroki, plaża na wyciągnięcie ręki (wsp.....).
Następnego dnia wyruszamy na podbój Chalkidiki. Najpierw Kassandra i Cassandrea (wsp...), potem  jakieś zakupy w Lidlu w Nikiti, a potem sprawdzamy jakieś miejsca na nocleg, w tym Karidi Beach. W końcu zostajemy na kempingu Lacara na Sithoni. Miejsce spokojne, ciche tuż przy zatoczce, z zapleczem spożywczo-gastronomicznym. Odpoczywamy więc przed drogą powrotną do domu.

  Po kilku dniach ruszamy w drogę. Po spokojnym przejechaniu Macedoniu zatrzymujemy się w Jagodinie, w Serbii, na kempingu Roza Vetrova (wsp...). Jesteśmy sami, przemiła właścicielka, warunki sanitarne też dobre.

 

lacara2019

 

  A z Jagodiny już na Węgry, do Tiszakecske. Spotykamy tam, zupełnie przypadkowo, znajomych obok których, również przypadkowo, stawiamy naszego kamperka! 
  Następnego dnia, tuż po porannej kąpieli w basenie termalnym, ruszamy do domu.

cd nastąpi..............

 

 

 

 

 

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

176034
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
40
268
2572
6000
176034
Server Time: 2020-09-20