Chorwacja 2011

Chorwacja - Istria - wiosna 2011

  Po wyjeżdzie z Mesteri na Węgrzech kierujemy się na Chorwcję i jej północną część czyli półwysep  Istria
  Oczywiście po drodze podziwiamy piękne krajobrazy i panoramy. Wieczorem "lądujemy" w 
Icici, na Camp-Auto z widokiem na zatokę.
  Icici to takie "przedłużenie" Rijeki w części Opatija z pięknym lungomare, zachęcajacym do spaceru. Wokół wszystko kwitnie, zwłaszcza akacje. Wszędzie dochodzi zapach wiosny, świeżości. Żal nam opuszczać Icici! No cóż, trzeba jechać dalej.

icici2011

Z Icici jedziemy do Puli. Parkujemy pod samym amfiteatrem, z widokiem na zatokę i port. Amfiteatr robi wrażenie! Gdy znaleźliźmy się w samym centrum, na arenie, to nogi się pode mną ugięły. Dobrze, że to XXI w.!

pula2011

Z Puli wróciliśmy z powrotem, na sam cypel Istrii, do Premantury. Na kempingu Stupice spędziliśmy kilka dni. Piękne miejsce (o tej porze roku można sobie naprawdę wybrać ciekawe miejsce!). Pogoda była wspaniała, ale jeszcze za zimno aby się popluskać krystalicznie czystej wodzie. 

premantura2011

Jadąc na północ, do osady rybackej Savudrija, zatrzymujemy się najpierw w Rovinj a później na parkingu nad Limskim Zaljevem. Taki mini fiord nad południu Europy.

zaliv2011

Savudrija i kemping Veli Joże! Znów parkujemy kamperka w fajnym miejscu, choć tych miejsc do wyboru nie jest aż tak wiele. Bardzo dużo przyczep kempingowym tutaj "zimuje ". Choć maj to jest już czas pierwszych przyjazdów weekendowych.
  Śliczna wioska rybacka, z pięknymi widokami i zachodami słońca. W "porcie" spotykamy Włocha, który w warunkach "polowych" przyrządzał sobie posiłek. Ale był zapach! 

  Bardzo nam się tutaj spodobało!

savudrija2011

Inne fotki

inne2011

Wyjeżdżając z Savudriji zaglądamy jeszcze do Gorizii we Włoszech i następnego dnia, przy pięknej pogodzie wracamy przez Alpy do domu!

alpy2011

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

270230
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
237
114
483
237
270230
Server Time: 2021-12-01