Austria 2014

Austria - kwiecień 2014

 Z Hegyko, już bez przeszkód, jak w poprzednim roku, jedziemy do Wiednia. "Parkujemy" na kempingu Neue Donau i stąd przemieszczamy się do centrum metrem. Jest to wygodna forma zwiedzania miasta. Naszym głównym celem, oprócz podstawowych obiektów, jest Muzeum Historii Naturalnej. A w nim figurka Wenus z Willendorfu. Mnie oczywiście bardzo interesują minerały (mogę je oglądać godzinami). Mój mąż jest po raz pierwszy w takim muzeum, ja byłam kiedyś w takim londyńskim muzeum.
  Oczywiście jest na co popatrzeć. Zainteresowały nas meteoryty, szkieletory dinozaurów, .......
 Niestety zdjęcia z Wiednia, z pałacu i parku Schönbrunn nie zachowały się (złośliwość rzeczy martwych). Nie mamy też uwiecznionego miejsca na kempingu, gdzie było spokojnie i wygodnie. Pozostało tylko kilka zdjęć z muzeum i Wiener Prater.

 

muzeum2014

  Następnie przemieszczamy się na Camping Melk w Melku, które jest początkiem Doliny Wachau. Niestety pada deszcz i jest mokro. Nie zniechęca nas to do spaceru do miasta, do obejrzenia opactwa, które króluje nad miasta. Mimo późnej pory mamy możliwość przejścia się po obiekcie. Spotykamy również naszych austriackich sąsiadów z kempingu w Hegyko.
  Melk (źródło:http://navtur.pl/place/show/744,opactwo-benedyktynow-w-melku) to niezwykle malownicze miasto w Dolnej Austrii, położone nad Dunajem. Tym co przyciąga tu wielu turystów jest usytuowane na malowniczym wzgórzu jedno z największych i najwspanialszych austriackich opactw
  Na kempingu spotykamy parę Amerykanów, którzy zwiedzają Europę rowerem. Europa to dla nich taki piękny, mały kraj! Ale i tak ich podziwialiśmy, bo mimo złej pogody, przemoczeni, kontynuowali swoją podróż. Później w rozmowie okazało się, że co kilka dni meldowali się w jakimś hotelu i doprowadzali do ładu.
  Kemping jest położony u podnóża miasta, tuż na Dunajem i przy przystani żeglugi rzecznej. Wycieczkowce z turystami zawijały do portu i podróżni przesiadali się na rowery lub do autobusów, aby zwiedzać okolicę. Po czym odpływali do następnej miejscowości.

 (Poniższe trzy zdjęcia pochodzą z serwisu Google)

melk3

melk2

melk1

  Następnego dnia udajemy się do Dürnstein.
  Dolina-Wachau
 (żródło: //navtur.pl/place/news/61to niezwykle malowniczy 35 kilometrowy odcinek doliny Dunaju w północno-wschodniej Austrii, rozciągający się od opactwa benedyktyńskiego wMelku, aż po zabytkowe miasto Krems an der Donau. Region ten charakteryzuje się niezliczoną ilością majestatycznych klifów, uroczych wiosek, pałacyków, ruin średniowiecznych zamków, winnic czy wież barokowych kościołów.

Dürnstein 

austria2014

 

  Piękna jest droga wzdłuż Dunaju do Krems. Fantastyczne miejsce do spacerów, jazdy na rowerze.
Niestety  zdjęcia się nie zachowały. Korzystam więc z Internetu.

 (Poniższe dwa zdjęcia pochodzą z serwisu Google)

wachau2

wachau1

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

270207
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
214
114
460
214
270207
Server Time: 2021-12-01