Coś na ząb

Coś na ząb

1. Domowa wędlina!

      3. Nie wszyscy mogą jeść pyszności opisane poniżej, musieliśmy spróbować "wyprodukować" coś delikatniejszego. W tym celu zakupiliśmy szynkowar i zaczęliśmy go testować. Wędliny zrobione w ten sposób również są pyszne, soczyste i delikatne. Są proste w przygotowaniu, można je przyprawić w przeróżny sposób, wedle uznania!

domowa

     2. Po domowym  schabiku dojrzewającym przyszedł czas na zrobienie czegoś nowego. Tym razem jest to domowe salami dojrzewające. Jest pyszne, soczyste i aromatyczne!

salami

   1. Sąsiad "sprzedał" nam przepis na domową dojrzewającą wędlinę, a dokładnie na dojrzewający schab. Jak się później okazało w inertecie przepisów jest bez liku!
  Janusz bardzo zapalił się do robienia domowej wędliny. A ponieważ pierwsza próba dała schabik rewelacyjny, więc kiedy jeden kawałek się kończy następny jest już przygowotywany i suszony!

schabik maly

Już za pierwszym razem schabik był doskonały i znikł w oka mgnieniu!

patera mala

Na imprezie schabik został zjedzony w pierwszej kolejności!
Na paterze znajduje się również pasztet domowej roboty!

2. Porchetta

   Szukając przepisów na włoskie przysmaki na lektorat z włoskiego natrafiłam właśnie na porchettę. Postanowiliśmy zrobić to danie, trochę je modyfikując.

porchetta

  Po wstępnym opieczeniu, obłożona kapustą kiszoną, oczywiście domową własnoręcznie zrobioną przez Janusza, powędrowała do piekarnika. Podana z puree ziemniaczanym jest doskonała! Jest to ulubione danie Janusza!
  Nasz obiad tego dnia wyglądał tak:

porchetta1

I gdzie tu jest sprawiedliwość!

3. Żeberka na miodzie w kapuście kiszonej (oczywiście zrobionej własnoręcznie przez Janusza!). Pychotka!

zeberka

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

269638
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
8
88
445
2004
269638
Server Time: 2021-11-27